Apie mus

„Pasaulis yra knyga, ir tie, kurie nekeliauja skaito tik pirmą jos puslapį.”

Šventasis Augustinas

    Keliaukim patys ir patirkim pasaulio pažinimo džiaugsmą

Asta ir Gintarė, tai dvi merginos iš Lietuvos, kurių pažintis prasidėjo nuo mokyklos suolo, kai dar neturėjome aiškių ateities planų ir tik svarstėme, kokį kelią pasirinkti toliau.

Vėliau, būdamos studentės, pradėjome galvoti kaip pažinti skirtingas kultūras, kitos tautybės žmones, pamatyti miestus, gamtos paminklus, supratome tik vieną, kad keliavimas su kelionių agentais – tikrai ne studentų kišenei. Tai paskatino pačioms ieškotis pigių bilietų, išanalizuoti kelionių maršrutus ir tik puikiai paruošti namų darbai padėjo kuo mažesnėmis laiko ir finansų sąnaudomis gauti maksimalų rezultatą.

Gintarė: „Dar iš mokyklos dailės pamokų pamenu Antoni Gaudi architektūros šedevrus, o nuvykus į Barseloną likau dar labiau sužavėta, nes viskas atrodė žymiai gražiau ir įspūdingiau. Aplankius šį miestą pamažu atsirado noras pažinti ir pamatyti dar daugiau, pažinimo džiaugsmas tapo begalinis“.

Nors tiek Asta, tiek Gintarė šiuo metu dirba darbus visiškai nesusijusius su kelionių organizavimu, tačiau šiam pomėgiui skiria nemažai laiko.  Asta: „Visą laiką planuojame iš anksto, ieškome pigių bilietų, prieš išvažiuojant susirenkame kuo daugiau informacijos apie lankytinus objektus, kad vėliau galėtume tik mėgautis kelione“.

Pastebėjome, kad tinkamai suplanuoti kelionę, surinkti informaciją apie lankytinus objektus nėra paprasta, ne visuomet randi viską internete, ypač lietuviškuose puslapiuose, kartais tenka pasikliauti draugų patarimais, kurie jau lankėsi tose šalyje. Įdėjus nemažai darbo ir pastangų planuojant, kilo mintis viskuo pasidalinti su kitais keliautojais, kurie nori pažinti pasaulį, todėl kilo idėja sukurti internetinę svetainę pavadinimu Keliaukim Patys.

O kad kelionėse viskas sektųsi, turime ir talismanus – Stepuką ir Nidutę, kurie visuomet vyksta kartu su mumis.

Labai džiaugiamės, kad sulig kiekviena diena sulaukiame vis daugiau skaitytojų, kurie savo keliones planuojasi patys, nori pažinti pasaulį ir supranta, kad didžiausias gyvenimo nuotykis išliekantis mūsų atmintyje, tai kelionėse pamatyti vaizdai, patirti nuotykiai ir įspūdžiai.

Apie mūsų keliones ir patarimus skaitykite sekdami mus facebook paskyroje esančioje Keliaukim Patys grupėje, bei instagrame.

Mes aplankėme 41 šalį:

1. Austrija – sostinė Viena pro kurios teritoriją teka Dunojus. Muzikos grandų kaip Mocarto, Bethoveno, Malerio pamėgtas miestas. Šionbruno rūmai, Hofburgo rūmai, Botanikos sodas, Belvederio rūmai (žemutinė ir aukštutinė), Šv. Stepono katedra, Karolio aikštė (Karlsplatz) – jūs privalote tai pamatyti Vienoje.

2. BaltarusijaDidžiojo tėvynės karo muziejus (Музей гісторыі Вялікай Айчыннай вайны) Minske. Baltarusijos pasididžiavimas – Nacionalinė biblioteka (Нацыянальная бібліятэка Беларусі). Miestas įsikūręs prie Svisločės upės, tai artimiausia užsienio sostinė. Gardinas – valdovų miestas, puiki vieta apsipirkti. Augustavo kanalas (Шлюз Дамброўка) jungia Vyslos ir Nemuno kanalus.

3. Belgija – Briuselis – tai ne tik Belgijos, bet tarsi ir visos Europos sostinė. Viduramžių miestas Briugė.

4. Bulgarija – Auksinių kopų kurortas. Varna ne tik kultūros ir ekonomikos centras, bet garsus pajūrio miestas, verta pamatyti Varnos soborą, archeologijos muziejų. Paslaptingas lankytinas objektas Akmenų miškas.

5. Čekija – Puikiai išsilaikęs Prahos miestas, su nuostabia senovine architektūra bei siauromis, romantiškomis gatvelėmis. Brno – Čekijos antras pagal dydį miestas tarp Svitavos ir Svratkos upių santakos, miestui svarbi Špilbergo tvirtovė (Spilberg castle), Petro ir Povilo katedra (Cathedral of St. Peter and Paul), Daržovių turgaus aikštė (Zelný Trh), Miesto rotušė (Stará radnice) bei šiuolaikinis statinys, tai Astronominis laikrodis (Brněnský orloj), kurį vietiniai vadina ,,peniu’’.

6. DanijaKopenhaga – sostinė Hanso Kristiano Andersono mylimas miestas. Miesto įžymybė Mažoji undinėlė (The little Mermaid), Nyhavn senasis uostas. Neaplankyti Kristianijos (Christiania), tai tas pats, kas Paryžiuje nepamatyti Eifelio bokšto.

7. Didžioji BritanijaLiverpulis, Bitlų miestas. Futbolo miestas Mančesteris.

8. Estija – Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Talino senamiestis – vienas geriausiai išlikusių viduramžių miestų Europoje. Galėsite gėrėtis gražiausias gamtovaizdžiais ir išdidžiais švyturiais Saremo saloje.

9. GraikijaKreta didžiausia Graikijos sala, tai puiki atostogų kryptis su gražiais paplūdimiais ir kvapą gniaužiančiu kraštovaizdžiu. Atėnai – antikinės kultūros, demokratijos ir filosofijos miestas. Zakintas– išskirtinai mėlyna sala.

10. Gibraltaras – Gibraltaro uola (Rock of Gibraltar), matosi Afrikos krantai, Ispanijos Costa del Sol žydroji pakrantė. Pavojingiausias pasaulyje oro uostas.

11. Gruzija – svetingumu, nuoširdumu, bei pilnais nukrautais stalais pasižyminti šalis, kurią galite pasiekti skrisdami į Kutaisio oro uosto. Borjomi tarpeklyje trykšta daugybe mineralinio vandens šaltinių, o žmonės atvyksta į čia esančias gydyklas. Meilės ir vyno miestas – Sighnaghi. Važiuodami į Kazbegi neišvengiamai pravažiuosite Karo keliu. Juodosios jūros skalaujamas Batumis.

12. Ispanija – Lloret De Mar puiki vieta poilsiui. Žirona, Figueres, Sevilija, Barselona, Ronda, Madridas, Cordoba, Valensija, Saragosa, Toledas  – tai vieni gražiausių miestų Ispanijoje. Ispanijos sostinė – Madridas. Barselonoje įspūdi palieka katalonų architekto Antoni Gaudi šedevrai, o mėgstantys pasyvų poilsį gali vykti į netoliese esančias Kosta Brava, Kosta Dorada pakrantes. Aplankykite Salvador Dali muziejų.
Fuerteventūra. Egiptas, Tenerifė, o gal Turkija ar Kipras jau nieko nenustebins, tačiau tiems, kas nori atrasti kažką naujo, mėgsta saulę, nudistų pliažus, bei vandens sportą, siūlau nuvykti į rojaus salą – FuertaventurąMalaga ir jos Costa del Sol pakrantė, iš čia nuvykite į Alhambra ir El Caminito de Rey. Masca, tai tarpeklis anksčiau buvęs piratų prieglobsčio vieta. Teidės ugnikalnis, vieta nuo ko kilęs Tenerifės salos pavadinimas reiškiantis ,,snieguotas kalnas‘‘, vietovės primena Mėnulį arba Marsą, šiose vietose buvo filmuojama „Žvaigždžių karai“, „Beždžionių planetą“, „Milijonas metų prieš Kristų“. Los Gigantes įžymus savo natūraliu lavos baseinu Piscina Natural Acantilado de Los Gigantes bei uostu Puerto Deportivo Los Gigantes. La Ortava, tai tradicinių Ispanijos pastatų miestelis, aplankykite Casa de los Balcones, meno centrą Centro de Arte Efímero de Las Alfombras de La Orotava, sodus Marquesado de la Quinta Roja Garden. Kurortinis Tenerifės miestas Puerto de la Krusas garsus parkais, tai Loro Parque skirtas mažiems ir dideliems, Lago Martianez parkas mėgstantiems maudynes, Botanikos sodas mėgstantiems augalus.  Ikod de los Vinosas ir jame esantis Drugelių parkas, o taip pat El Drago parkas su tūkstantmetiniu drakono medžiu, Platano namai bei Vėjo urvas. Parque Rural de Anaga Tenerifėje įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Santa Krusas Tenerifėje, žymus Ispanijos aikšte, koncertų auditorija, Castle of St John the Baptist tvirtove arba Juodoji pilis, pramogų kompleksu Parque Marítimo César Manrique, botanikos sodu Santa Cruz de Tenerife Palmetum. Maljorka – Balearų salyno sala su sostine Palma.

13. Islandija – nenuspėjamas fenomenas – Šiaurės pašvaistė, Žydroji lagūna (Blue lagoon), auksinis ratas (Golden circle) ir Jokulsarlon ledynas, tai objektai kuriuos privalu pamatyti.

14. Italija – Senoviniai miestai – Roma, Florencija tai muziejai po atviru dangumi, Paslaptingoji Venecija. Milanas – madų, prabangos miestas. Šekspyro tragedijos, Romeo ir Džiuljetos meilės miestas – Verona.
Como ežeras arba dar kitaip vadinamas Lake Lario yra Lombardijos regione, čia savo atostogas leidžia arba savo vilas turi: Ava Gardner su Franku Sinatra, Aristotle’is Onassis su Maria Callas, Woody Allenas su Mia Farrow, Versace‘ių šeima, George’as Clooney, Madonna, Stingas, milijardierius Richardas Bransonas, režisierius George’as Lucasas. Italijos rytuose yra įsikūręs nuostabaus grožio Cinque terre nacionalinis parkas. Italijos miestas esantis Toskanos regione, kuriame kūrė tokie žinomi menininkai kaip Džotas, Mikelandželas, Leonardas da Vinči, Dantė, Rafaelis, Džovanis Bokačas. Vecchio tiltas (Ponte Vecchio), Mikelandželo aikštė (Piazzale Michelangelo), Šv. Morkaus bazilika (Basilica di San Marco). Sicilija – užuoskim mafikos kvapą, pamatykim aktyviausią Etnos ugnikalnį. Gražios lankytinos vietos:  Meggiore (Madžorė) ežeras su nuostabiomis salomis, Ponte Nel Cielo – Tibeto tiltas 140 m aukštyje, Orrido di Bellanomilijonus metų skaičiuojantis tarpeklis.
Sardinija, Italijos sala, kurią skalauja Viduržemio jūra. Aplankykite Neptūno grota, Costa Smeralda, (Smaragdinė pakrantė) pamatykite flamingus. Vezuvijus, Italijoje esantis ugnikalnis, nusinešęs daugiausiai gyvybių Žemėje. Neapolis, pica Margarita gimtinė. Pompėja ir Herkulaniumas palaidoti po įsiveržusio Vezuvijaus ugnikalnio pelenais. Amalfio krantas turintis nuostabų vaizdą į Tirėnų jūrą.

15. Izraelis – Šventoji žemė. Masada – tai didingi senovės pastatų griuvėsiai ir tvirtovė įsikūrusi prie Negyvosios jūros. Nacionaliniai parkai Ein Avdat, Ein Gedi, Ramono krateris – didžiausia pasaulyje erozinė įgriūva. Jeruzalė, tai vienas iš seniausių pasaulio miestų, labai svarbus krikščioniams, žydams ir musulmonams. Tel Aviv – šiuolaikiškas miestas. Kurortinis miestas Eilatas.

16. Jordanija – Nabatėjų miestas, įtrauktas vienu iš septynių naujųjų pasaulio stebuklų – Petra. Nuostabaus grožio mėnulio slėnis – Wadi Rum dykuma, kurioje nufilmuota Marsietis (The Martian), Paskutinė diena Marse (The Last Days on Mars), Prometėjas (Prometheus), Transformeriai: nugalėtojų kerštas (Transformers: Revenge of the Fallen), Raudonoji planeta (Red planet) filmai. Išsimaudykite Negyvojoje jūroje, esančioje netoli sostinės Amano. Akaba miestas prie raudonosios jūros, sužavės povandeniniais vaizdais. Džarašas ir Madaba miestai nukels į gilius senovės laikus.

17. Jungtinės Amerikos Valstijos – įspūdingi nacionaliniai parkai: Joshua tree, Bryce Canyon, Yosemite National Park, Grand Canyon National Park, Zion National Park, Anthelope Canyon, Death valley. Apsilankykite Universal studio, prie Holivudo ženklo. Nepraleiskite progos palošti kazino Las Vegas mieste. Niujorkas ir penki jo rajonai: Manhatano (Manhattan), Bronkso (Bronx), Bruklino (Brooklyn), Kvinso (Queens) ir Stateno (Staten Island). Miestas su bene žymiausiu Central Park (Centrinis parkas), bei įspūdinga Laivės statula. Serialo Friends (Draugai) gerbėjai gali apsilankyti „The FRIENDS™ Experience: The One in New York City“. Filadelfija – vienas seniausių JAV miestų. Vašingtonas – JAV sostinė, miestas šalies rytuose, prie Atlanto vandenyno.

18. Kanada Torontas – didžiausias Kanados miestas ir Ontarijo provincijos sostinė, kurioje pamatysite: CN bokštas (CN Tower) , Karališkąjį Ontarijo muziejų (Royal Ontario Museum), tai didžiausias Kanados kultūros ir gamtos istorijos muziejus ir penktas pagal dydį muziejus Šiaurės Amerikoje, Nathan Philips aikštę (Nathan Phillips Square), Toronto senąją rotušę (Toronto Old City Hall), Yonhe – Dundas skverą (Yonge-Dundas Square), Toronto uostą (Toronto Harbour), o taip pat Ontarijo meno galeriją (Art Gallery of Ontario), Casa Loma, Nathan Philips aikštę (Nathan Phillips Square). Niagaros krioklys (Niagara Falls), kuriame vanduo krenta iš dvidešimties namo aukštų žemyn, o per minutę prateka 42 mln. galonų vandens. Niagaros krioklys garsus ir tuo, kad prie jo Marilyn Monroe ir Jamesas Cottonas vaidino filme ,,Niagara“ leido medaus mėnesį.

19. Kroatija – rojus žemėje prie Adrijos jūros. Kurortinis mažas ir jaukus miestelis Makarska. Senovinis Dubrovniko miestas. Savo grožiu išsiskiriančios Brač ir Krk salos. Biokovo kalnų masyvas. Pitvicos ežerų nacionalinis parkas – vienas nuostabiausių gamtos sutvertų stebuklų Kroatijoje.

20. Latvija – tai žaliuojantis plačių miškų ir nepaliestos gamtos kraštas. Paprastas, bet gražus Rygos senamiestis. Rundalės pilis– tai įspūdingi baroko-rokoko stiliumi pastatyti rūmai. Ramų ir puikų poilsį užtikrins Jūrmalos ir Saulkrastai miestai, o Daugpilis puikiai tiks trumpai savaitgalio kelionei.

21. Lenkija – gamta, kalnai, pilys, prisikėlęs iš pelenų Varšuvos miestas. Augustavas yra ypatingas miestas dėl kraštovaizdžio grožio, unikalios gamtos, švaraus oro ir vandens. Vilko guolis, Marienburgo pilis – tai istoriniai paminklai su giliu praeities šydu. Istorinė Krokuva ir Liublinas, paslaptingosios Veličkos druskų kasyklos. Žiemos sostinė – Zakopanė, Tatrų kalnai. Morskie Oko – Tatrų nacionalinio parko teritorija, aukščiausia viršūnė Kasprowy Wierch galimi žygiai į Tatrų viršūnę pėsčiomis arba keltuvu. Lenkiškasis pajūris – Sopotas, Gdynė ir Gdanskas. Tragedijos vietos: Štuthofo koncentracijos stovykla, Treblinka, Aušvicas – Birkenau . Piligriminis miestas – Čenstachova. Gižycko (Lėcius), tai vandens pramogų mėgėjų rojus, ši vieta apsupta didžiulių ežerų, kurie lenkams atstoja jūrą. Trumpai savaitgalio kelionei tinkantis Balstogės miestas. Stančikų tiltaiintensyviai naudoti Antrojo pasaulinio karo metu, tai aukščiausi tiltai Lenkijoje.

22. Monakas – antroji pagal mažumą, tačiau tankiausiai apgyvendinta valstybė pasaulyje. Prie kurios krantų plūduriuoja multimilijonierių jachtos, monarchijos istorija, kurią ypač išgarsino princesė ir aktorė Grace Kelly, bei prašmatnus kazino Monte Carlo, dar nepamirškim Grand Prix lenktynių.

23. Marokas – miesto turgus Mercado central, gatvės labai siauros ir painios, Tandžero miestas labai šiuolaikiškas Afrikos miestas. Gerai laiką praleisite kurortiniame Agadir mieste, kur galėsite iš jo nuvykti į triukšmingą miestą Marakešą. Būtinai aplankykite  Ait Ben Haddou bei Uarzazate nedidelius miestus esančius tarp Atlaso kalnų, bei Sacharos dykumoje esanti kaimą Merzouga.

24. Moldavija. Kišiniovas – Moldovos sostinė, apsilankykite Krikovos vyninėje (Cricova), pamatykite Triumfo arką, paminklą didvyriui šv. Stefanui didžiąjam, Valea Morilor parką, Vargonų salę.

25. Malta – tai labai nedidelė sala, tačiau joje yra gražių, istorinių miestų:  Valeta, Marsašlokas, Sliema, Taršinas bei nuostabių gamtos kūrinių kaip Žydroji grota ar Žydrasis langas, o taip pat labai jaukūs Maltos kampeliai – Gozo ir Comino salos.

26. Nyderlandai. Amsterdamas garsėjantis šimtus kilometrų besitęsiančiu kanalų tinklu. Eidhovenas mažas ir jaukus miestas garsėjantis Philips fabriku.

27. NorvegijaOslas – vienas iš žaliausių, tvarią energetiką plėtojančių ir moderniausių miestu pasižymintis savo lankytinais objektais: Karališkaisiais rūmais, Operos rūmais, Akershuko pilimi, Vigelando skulptūrų parku. Flåmsbana – ypač garsus traukinio maršrutas vykdomas Flam mieste, Norvegijoje. Bergenas, Norvegijos miestas garsus Floyeno kalnais, Bergenhuso tvirtove, KODE meno muziejumi, Bryggen prieplauka, kuri dėl savo unikalių namų buvo įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Bergenas populiarus turistinis miestas. Geirangerfjord, Sognefjord, Hardangerfjord, Nærøyfjord, Lysefjord, šie fiordai yra unikalūs gamtos stebuklai Norvegijoje susiformavę ledynų dėka.

28. Prancūzija. Meilės miestas Paryžius, aplankykite ant aukščiausios Monmartro kalvos esantį Paryžiaus rajoną, nuo kurio matyti Senos upės slėnis. Moderni stiklinė piramidė, tai vienas iš Prancūzijos simbolių – Luvras su garsiuoju Leonardo da Vinči paveikslu Mona Liza. Eliziejaus laukai – prestižinė Paryžiaus alėja, kurioje yra penkta pasaulyje brangiausia gatvė pasaulyje.
Kanai – Žydrosios pakrantės perlas pamėgtas turtingų ir garsių žmonių. Auksinė palmės šakelės apdovanojimai Kanų kino festivalis. Marselis, tai vienas iš didžiausių Prancūzijos miestų, kurio centre Neobizantinė Notre Dame de la Garde bažnyčia. Nica, tai miestas įsikūręs ant Viduržemio jūros pakrantės pietų Prancūzijoje, dar vadinamas Prancūzijos rivjera. Massena aikštė labai elegantiška ir kartu šiuolaikiška pagrindinė miesto aikštė. Promenade des Anglais, anglų promenda, arba Promenade des Anglais – tai viena svarbiausių gatvių Nicoje. Rusijonas (pranc. Roussillon) – miestelis esantis Provanso-Alpių-Žydrojo Kranto regione.

29. Portugalija – įžymiojo portveino (Porto) tėvynė. Vasko da Gamos tiltas Lisabonoje – tai modernus tiltas, 17-os kilometrų ilgio. Portas antras pagal dydį Portugalijos miestas, Čia itin populiarios yra portveino degustacijos. Dėl įspūdingos architektūros Portas kartais dar vadinamas „Portugalijos Paryžiumi“. Dom Luis tiltas. Algarvės regionas savo išvaizda primena Ispanijos ar Turkijos turistines pakrantes. Nedidelis Faro miestas. Nazarė žvejų miestelis, kuris traukia ne tik banglentininkus iš viso pasaulio, bet ir turistus, kurie nori išvysti didžiausias pasaulyje bangas. Pilių miestas – Sintra.  Madeira, Portugalijos sala pasižyminti amžinuoju pavasariu ir pavojingiausiu pasaulio oro uostu. Sostinė – Funšalis, Madeiroje nebus nuobodu nei aktyvaus, nei pasyvaus poilsio mėgėjams: levados, aukščiausios Pico Ruivo, Pico do Arieiro viršūnės, Lido baseinai, natūralus lavos baseinas, žvejų miestelis Kamara de Lobos, trikampių namelių Santana miestelis, tai tik dalis Madeiros.

30. Rumunija – Grafo Drakulos pilis arba Bran pilis Transilvanijoje (Rumunija). Įspūdinga savo grožiu ir prabanga Korolio I Pelešo pilis. Pasaulinio lygio džiazo festivaliais garsus Brašovo miestas Rumunijoje. Rumunijos sostinė Bukareštas, turintis prabangiausią ir didžiausią Parlamento pastatą, žymiąją Triumfo arką, žaliąjį kampelį – Karolio I parką bei Bukarešto fontaną.

31. RusijaKaliningradas, tai mažas Rusijos gabalėlis, esantis prie Baltijos jūros. Gintaro miestas – Jantarnas, bei populiarus kurortas Svetlogroskas.

32. San Marinas yra penkta tarp mažiausių pasaulio valstybių. Norėdami patekti į senamiestį turėsite patekti į aukščiausią tašką – Monte Titano (Titano kalnas).

33. Slovakija – kalnuota valstybė centrinėje Europoje. Nuostabūs Žemieji ir aukštieji tatrai, stalaktitų ir stalagmitų urvai, Pieninų nacionalinis parkas. Nuotaikingas ir pigus Bratislavos miestas. Bratislava – Slovakijos sostinė įsikūrusi prie Dunojaus upės krantų. Naujasis tiltas (Most SNP) ir UFO, Bratislavos pilis (Bratislava Castle), Mykolo vartai (Michael’s Gate). Paragaukite vietinio likerio Tatratea.

34. Suomija – salų apsuptas Helsinkio miestas.

35. Švedija – Skandinaviška tvarka ir ramybė pasižymintis Stokholmas dar vadinamas Šiaurės Venecija.

36. ŠveicarijaBernina traukinys (Bernina train), traukinio maršrutas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, šis traukinys yra aukščiausias Europoje ir stačiausias pasaulyje. Geležinkelio bėgiais pravažiuojama 196 tiltai ir 55 tuneliai, jo metu keliaujama tarp Italijos Tirano ir Šveicarijos St. Moritz miestų.

37. Turkija – senovės civilizacijų lopšys. Puikūs kurortai:  Alanija, Kemeras. Kontrastų miestas Stambulas įsikūręs dvejuose žemynuose abipus Bosforo sąsiaurio. Pamukalė – tai vienas iš gamtos stebuklų – baltos travertino terasos, susiformavusios karštųjų versmių vandeniui tekant šlaitais. Hierapolis – žymus ir vienas didžiausių visoje Turkijoje nekropolis ir puikiai išsilaikęs antikinis teatras. Žaliuojantis ir labai gražus Žaliasis Kanjonas. Kapadokija – iš vulkaninių uolienų suformuotas įspūdingas gamtovaizdis.

38. UkrainaKijevas – auksinių kupolų miestas. Pigus maistas ir šauni atmosfera menanti sovietinius laikus. Lvovas (Lviv) didžiausias vakarų Ukrainos miestas, kurios senamiestis įtraukas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Lankytinos vietos: Šv. Jurgio katedra, Lvovo Citadelė, Boimų koplyčia, Patockų rūmai, Lvovo nacionalis operos ir baleto teatras. Odesos miestas prie Juodosios jūros, kurio garsiausias paplūdimys – Arkadija bei lankytinas objektas Odesos nacionalinis operos ir baleto akademinis teatras. Taip pat įžymūs objektai: Potiomkino laiptai, Derybasivska gatvė , Taraso Ševčenkos parkas, Puškino muziejus, Tolstojaus rūmai.

39. Vatikanas – mažiausia pasaulio valstybė esanti pačioje Romos miesto širdyje. Šventojo Petro bazilika (La Basilica di San Pietro in Vaticano) – pagrindinė Romos katalikų bažnyčios šventovė Romoje.

40. VengrijaBudapeštas – spalvingoji Vengrijos sostinė, kuri yra laikoma vienu gražiausių Europos miestų, pasižymintis karališka architektūra, kultūriniu bei kulinariniu paveldu.

41. Vokietija – alaus ir pilių kelias Bravarijoje, miestas Miunchenas išsiskiria gerai apgalvotu išplanavimu ir futuristiniu dizainu. Noišvanšteino pilis – viena gražiausių pilių Vokietijoje . Tragedijos vieta – Dachau koncentracijos stovykla.  Vokietijos sostinė – Berlynas tai praeities ir dabarties sintezė, tai šaltas menantis apie skaudžius laikus miestas.