Amanas | Jordanija
Amanas – niekada nemieganti Jordanijos sostinė
Amanas (Amman), Biblijoje minimas kaip Rabbah Ammon miestas – Jordanijos sostinė, tai didžiausias šalyje verslo, pramonės ir administracinis centras, kuriame išvystyta tekstilės, tabako, odos, kilimų, cemento, maisto pramonė, o taip pat fosfatų gavyba ir naftos perdirbimas.
Ką pamatyti:
Amano citadelė (Amman Citadel) joje galima pamatyti romėnų laikus menančius Heraklio šventyklos griuvėsius, V-VI a. bizantinę bažnyčią, Umajado rūmus. Citadelėje taip pat veikia Nacionalinis archeologijos muziejus. Aplankyti verta ne tik dėl istorinės tvirtovės griuvėsių, bet ir Amano miesto panoraminio vaizdo. Įėjimo kaina 3 JOD, o su Jordan Pass nemokamai.
Adresas: K. Ali Ben Al-Hussein St. 146, Amman, Jordanija. Koordinatės 31.954508, 35.936997
Romėnų amfiteatras (Roman Theatre) Amano miesto širdyje esantis statinys, tai vienas iš didžiausių amfiteatrų Artimuosiuose Rytuose, pastatytas didžiojo Romos imperatoriaus Pia, kuris valdė 138–161 m. Šis architektūros paminklas įspūdingas savo dydžiu, jis gali talpinti apie 6 000 žiūrovų.
Įėjimo kaina 2 JOD, o su Jordan Pass nemokamai.
Koordinatės: 31.951546, 35.938168
Karaliaus Abdullah I mečetė (King Abdullah I Mosque), tai 1982–1989 m. Karaliaus Huseino pastatyta mečetė (savo senelio ir pirmojo Jordan Abdullah karaliaus garbei). Ji išsiskiria savo įspūdingu dydžiu ir atpažįstama iš tolo dėl ryškiai mėlyno kupolu. Mečetė talpina apie 10 000 maldininkų, tai vienintelė mečetė Amane kurią galima aplankyti turistams. Joje yra muziejus su keramikos paroda ir karaliaus Abdullah fotografijų kolekcija. Įėjimo kaina 2 JOD. Gerbkite tradicijas ir į šventyklą eikite užsidengia pečius ir kojas.
Koordinatės: 31.961195, 35.912895
Abu Darwish mečetė (Mosque Abu Darwish) – pastatyta 1961 m. Jordano karaliaus Huseino įsakymu. Mečetė yra viena gražiausių Jordanijoje. Pagrindinis šventyklos pastatas yra vainikuotas elegantišku kupolu. Pietryčių pastato kampe yra aukštas minaretas su siaurais spiraliniais laiptais. Maldos salėje yra prabangus aštuoniakampis kambarys septyniems tūkstančiams musulmonų.
Adresas: Abu Darwish St. Jabal Ashrafieh, Amman, Jordanija. Koordinatės: 31.941588, 35.937489
Karališkos šeimos automobilių muziejus (The Royal Automobile Museum), muziejus suskirstytas į penkias zonos, kuriose yra išdėstyta karališkosios šeimos automobilių istorija nuo 1920 m. iki šių dienų. Čia saugomi keli šimtai automobilių ir motociklų, tiesiogiai susijusių su karališkąja šeima nuo 1916 m. karaliaus Abdullah I „Cadillac“ iki moderniausių Abdullah II lenktyninių automobilių.
Vienas iš eksponatų yra 1952 m. Linkolnas Kapris ant kurio karalius Husseinas važinėjo studijuodamas Anglijoje ir karūnavimo metu. Kitas – 1936 m. „Cord 810“, pristatytas karališkosioms vestuvėms, bet pagrindinė retenybė yra sportinis „Mercedes-Benz“, modelio 300SL Gullwing, 1955 m. su šiuo automobiliu karalius Husseinas dalyvavo Jordanijos „Rumman Hill-Climb“ lenktynėse. Parodoje yra retos archyvinės nuotraukos.
Koordinatės: 31.982899, 35.826378
O taip pat:
- Atvykus į šalį ore uoste patikra ilgai neužtruko, muitinės darbuotojai paklausė keletą klausimų ir pasakė Wellcome to Jordan (beje ši frazė labai populiari, gyventojai pamatydami turistus dažnai tą pakartoja);
- Keliaujant po Jordanija būtina viza, ją galima įsigyti atvykus į oro uostą (40 JOD), tačiau norint sutaupyti internetu įsigykite Jordan Pass ir už vizą nereikės mokėti (būtina sąlyga, kad turite Jordanijoje išbūti mažiausiai tris naktis, keturias dienas), taip pat galėsite lankytis šalies lankytinose vietose nemokamai (apie 40 objektų iš kurių yra ir Jordanijos pasididžiavimas Petra), plačiau: https://www.jordanpass.jo;
- Pasiimant nuomotą automobilį buvo keista, kai darbuotojas iškart parodė kur yra atsarginis ratas, vėliau viskas tapo labai aišku. Kelių būklė iš tikrųjų prasta, nors autostradoje leidžiamas greitis yra 110 km/h, tačiau dažnai teko važiuoti žymiai lėčiau, kadangi keliai duobėti, neapšviesti, vietiniai važiuoja su ilgosiomis šviesomis ir ne visada pamatę prieš priešais atvažiuojantį automobilį jas išjungia, kelyje pilna „gulinčių policininkų“, nors ne visada apie tai būna įspėjamųjų ženklų, kitą kartą net nesupranti, kodėl jie yra vidury autostrados, kur leidžiamas greitis iki 110 km/h, keliai dažnai remontuojami, todėl neturėkite vilčių nuvykti iki norimo taško greitai, visada pasilikite laiko rezervą. Vietiniai gyventojai mėgsta iš pagalbinių juostų pasidaryti dar vieną papildomą juosta ir staiga supranti, kad vietoj esančių dviejų eismo juostų, staiga tampa keturios. Važiuokite neviršydami greičio ir planuokitės kelionę šviesiu paros metu;
- Kuro kainos visose degalinėse vienodos;
- Nesikeiskite pinigų oro uosto pirmoje keitykloje, ten kursas pats prasčiausias;
- Vietiniai nors ir draugiški, tačiau mėgsta apgaudinėti turistus, visada skaičiuokite, kiek Jums turi atiduoti grąžos. Netikėkite, jeigu bus sakoma, kad įėjimas mokamas, neskubėkite mokėti, pirmiausia susiraskite kasas prie kurių nurodyta įėjimo kaina;
- Dažniausiai tiek viešbučiuose, tiek prekybos vietose norima, kad atsiskaitytumėte grynais pinigais, o ne banko kortele;
- Šalyje už išprievartavimą ir narkotikus gresia mirties bausmės;
- Jordanijoje kainos nėra didelės, tačiau norėdami sutaupyti pirkite prekes su nurodytomis kainomis;
- Gerbkite musulmoniškas tradicijas, mieste nevaikščiokite neblaivūs, nevartokite alkoholio viešuose vietose, moterims patariama rengtis kukliau, be gilių iškirpčių, dengti pečius ir kojas, taip sulauksite mažiau dėmesio iš vietinių gyventojų.
- Gėrimai: kava yra labai stipri ir geriama iš mažyčių puodelių, kartais dar paskaninama kardamono sėklomis, mėgiama ir saldi arbata kuri patiekiama su mėtomis. Alkoholinis gėrimas – Arak anyžių likeris.
Maistas: musachan – alyvuogių aliejuje keptas viščiukas su svogūnų padažu patiekiamas su duona, mansaf – ėriukas su jogurtiniu padažu, makliuba – troškintos daržovės su žuvimi arba mėsa, yakhneh – mėsos, mažų svogūnėlių ir įvairių daržovių troškinys, shishkebab – ant žarijų kepta aviena arba vištiena su svogūnais ir pomidorais, kabsa – daržovės su mėsa ir ryžiais, mahshi – daržovės ( aguročiai, baklažanai, paprikos, pomidorai … ) įdaryti mėsa ir ryžiais. Populiarūs kebabai, šavarma, falafeliai, humusas. - Lauktuvės iš Jordanijos: džiovintos datulės, chalva, riešutai, kaljanas, skaros;
- Nebrangus viešbutis miesto centre Concord Hotel
- Išskirtiniai automobilių nuomos pasiūlymai Jordanijoje.
- Skrydžiai į Jordaniją
- Pervežimai iš/į oro uostus
- Autobusų bilietų paieška
Ekskursijos, pramogos, bilietai į lankomus objektus