Kišiniovas | Moldavija
Kišiniovas – skurdus bei draugiškas miestas
Kišiniovas – Moldovos sostinė (Chișinău), didžiausias šalies miestas, kultūrinis ir komercinis centras, kartu jis yra Kišiniovo muncipijaus centras. Tai vienos iš skurdžiausių Europos šalių sostinė, kurioje vidutinis darbo užmokestis siekia apie 200 EUR (atskaičius mokesčius). Miesto gyventojai apsirodė labai draugiški ir visada pasirengę padėti.
Vynuogės ir iš jų daromas vynas yra neatsiejama šalies kultūros dalis, tai viena iš svarbiausių pramonės šakų, tebeklestinčių po šalies nepriklausomybės (1991 m.), beje viena iš siūlomų pramogų turistams, tai apsilankymas vyno rūsiuose.
Kišiniovą galite pasiekti traukiniu iš Odesos (Ukraina), tai 3,5 val. trukmės kelionė, vizos keliaujant į Moldaviją – nereikia.
Ką pamatyti:
Katedra (Catedrala Nașterea Domnului) – katedra buvo pastatyta 1836 m. Prince Mikhail Semenovich Vorontsov, Novorossia gubernatoriaus ir Besarabijos metropolijos Gabriel Benulescu-Bodoni iniciatyva. Katedrą sukūrė Abraomas Melnikovas, tai vienas iš geriausių Rusijos architektūros pavyzdžių Kišiniove. Pirmą kartą katedros forma ir jos pagrindinė kryžiaus formos architektūra atsispindėjo miesto plane nuo 1817 m. Atsižvelgiant į pastato svarbą, daug dėmesio buvo skiriama pastato stiliaus elegancijai, autoritetui ir amžinybei, šiam darbui atlikti buvo pasamdytas Abraomas Melnikovas, žinomas dėl daugelio Rusijos imperijos projektų. Neoklasikinės architektūros šedevras – katedra gali pasigirti eklektišku stiliumi, Bizantijos stiliaus deriniu ir renesanso užuomina graikų kryžiuje, tobula neoklasikinė forma. Katedros viduje yra trys šventiesiems skirti altoriai. Antrojo pasaulinio karo metu katedra buvo apgadinta ir buvo restauruota. Priešais katedrą yra graži varpinė.
Katedros, įskaitant varpinę, kompleksas yra pačiame Kišiniovo centre – šalies sostinėje – priešais pagrindinį Vyriausybės pastatą, netoli Didžiosios Nacionalinės Asamblėjos aikštės.
Adresas: Piața Marii Adunări Naționale 12, Chișinău. Koordinatės: 47.026117, 28.834610
Trumfo arka (Arcul de Triumf) dar vadinama Šventaisiais vartais, yra Kišiniovo centre tarp pagrindinio Vyriausybės pastato Stefano cel Mare bulvaro ir Kristaus gimimo katedros, šalia Didžiosios Nacionalinės Asamblėjos aikštės. Triumfo arka buvo pastatyta 1841 m. Rusijos kariuomenės pergalei su turkais atminti, priešais Triumfo arką pamatysite Parlamento rūmus. Adresas: Piața Marii Adunări Naționale, Chișinău. Koordinatės: 47.024730, 28.832550
Paminklas didvyriui Šv. Stefanui didžiąjam (Monumentul lui Ștefan cel Mare), tai vienas iš pagrindinių Kišiniovo paminklų ir vienas iš Moldovos Respublikos simbolių, pastatytas pagrindiniame įėjime prie Didžiojo parko iš Didžiosios Nacionalinės Asamblėjos aikštės. Čia tęsiasi Ștefan cel Mare și Sfânt bulvaras, kurio ilgis siekia 3,8 km.
Adresas: Bulevardul Ștefan cel Mare și Sfînt, Chișinău 2012. Koordinatės: 47.025527, 28.830365
Valea Morilor parkas (Parcul Valea Morilor) įsikūręs pietvakarinėje miesto dalyje, plotas apie 114 ha. 1952 m. parko kraštovaizdžio projektą sukūrė autorių komanda, vadovaujant architektui R. Kurtzui.
Kraštovaizdžio kompozicijos centras yra Valia-Morilor ežeras, kurio plotas 34 ha. Aplink ežerą įrengta 2,5 km ilgio žiedinė alėja.
Adresas: Strada Grigore Alexandrescu, Chișinău, Moldavija. Koordinatės: 47.017750, 28.812828
Miesto rotušė (Primăria Municipiului Chișinău), tai istorinis ir architektūros paminklas, sukurtas Italijos gotikos stiliumi, pastatytas 1912 m. Antrojo pasaulinio karo metu buvo visiškai sunaikintas, tačiau buvo atstatytas pagal pokario laikotarpiu išlikusiais statybos planais ir rastomis nuotraukomis.
Adresas: Stefan cel Mare si Sfant Boulevard 83, Chisinau 2012, Moldavija. Koordinatės: 47.022629, 28.834882
Vargonų salė (Sala cu Orgă) – pastatas pastatytas XX a. kasmet čia vyksta įvairūs festivaliai, konkursai ir meno parodos. Tarp svarbiausių vykusių kultūrinių renginių yra Tarptautinis muzikos festivalis „Martisor“, Tarptautinis klasikinės muzikos festivalis „Moldocrescendo“, šiuolaikinės akademinės muzikos festivalis „Naujosios muzikos dienos“, nacionaliniai ir tarptautiniai instrumentinių atlikėjų ir vokalistų konkursai.
Adresas: Stefan cel Mare si Sfant Boulevard 81, Chisinau 2012, Moldavija. Koordintatės: 47.022214, 28.835011
Operos ir baleto teatras (Moldova National Opera Ballet) įkurtas 1956 m. Moldavijos operos, baleto ir dramos teatro pagrindu, kuris savo ruožtu buvo sukurtas 1955 m. Moldavijos muzikos ir dramos teatro pagrindu. Teatras, atidarytas 1956 m. birželio 9 d.
Adresas: Stefan cel Mare si Sfant Boulevard 152, Chisinau 2012, Moldavija. Koordinatės: 47.027864, 28.830186
O taip pat:
- Kišiniovo miestui skirkite vieną dieną;
- Kišiniove dažnas gyventojas kalba rusų kalba, angliškai kalbančių mažai;
- Mieste galite važinėtis viešuoju transportu, kurio kaina 0,10 EUR;
- Apsilankykite Krikovos vyninėje (Cricova), kuri yra nutolusi 15 km nuo miesto, ją pasieksite nuo autobusų stoties važiuojančiu tarpmiestiniu autobusu Nr. 2 (Vasile Alexandri St – Cricova) arba taksi, kuri Moldavijoje tikrai nėra brangi. Cricovoje ekskursijos trukmė yra apie 2 val., kurios metu galėsite susipažinti su vyno rūsiu, pamatysite filmą apie gamyklą, apsilankysite muziejuje, kuriame saugomas seniausias vynas pagamintas dar 1902 m., pamatysite garsių asmenų, tokių kaip Vladimiro Putino vyno kolekciją, paragausite vyninės produkcijos. Ekskursijos kaina yra nuo 25 EUR; Adresas: north of Chisinau – Strada Chișinăului 124, Cricova 2084, Moldavija. Koordinatės: 47.148558, 28.860439
- Ką ragauti: mėsa ir žuvis užima svarbią vietą Moldovos virtuvėje, todėl vyrauja didelis pasirinkimas šių patiekalų. Išskirtinis ir galbūt garsiausias Moldovos patiekalas – mamalyga (lyg pyragas iš kukurūzų miltų, patiekiamas su mėsa, daržovėmis). Desertai: dažnai švieži vaisiai (obuoliai, kriaušės, persikai, abrikosai, vyšnios ir vynuogės). Kitas skanus ir unikalus Moldovos desertas yra slyvos, įdarytos graikiniais riešutais, patiekiamos saldus, tamsus, kaip melasa, sirupas. Taip pat yra desertas platsyty (įdarytas saldaus varškės, obuolių, vyšnių, moliūgų ar halvos). Gerimai: gaivieji gėrimai yra vaisių kompotai ir vaisių sultys. Populiariausi alkoholiniai gėrimai yra dievo (Moldavijos konjakas) ir vietiniai vynai. Daugelis vynų gaminami naudojant Prancūzijos vynuogių veisles, tokias kaip Sauvignon Blanc, Muscat, Chardonnay, Merlot, Cabernet Sauvignon ir kt. Moldovos vyndariai vis dažniau naudoja vietines veisles, tokias kaip Feteasca Albe ir Rara Neagre, be to, Moldova gamina keletą mišrių vynų, unikalių šalyje, pavyzdžiui, „Negru de Purcari“ ir „Codru“, smulkius putojančius vynus ir įvairius saldus ir spirituotus vynus, tokius kaip Cahors. Kaimo vietovėse naminis vynas dažnai patiekiamas su maistu. Baltas vynas – neskaidrus, geltonas, raudonas vynas – giliai violetinis;
- Iš Kišiniovo galite lauktuvių parvežti ne tik vietinio vyno, bet ir saldainių „Bucuria“.
- Pajausti tikrą sovietinę dvasią galėsite pasirinkę Cosmos Hotel
- Išskirtiniai automobilių nuomos pasiūlymai Kišiniove.
- Mes spaudoje 15min.lt
- Pervežimai iš/į oro uostus
- Autobusų bilietų paieška
Ekskursijos, pramogos, bilietai į lankomus objektus