Ventės Ragas
Ventės Ragas- nedidelis pusiasalis rytinėje Kuršių marių pakrantėje. Jo ilgis – 5.5 km., o plotis iki 2.2 km. Pusiasalio smaigalyje kryžiuočiai 1360 m. pastatė Vindenburgo pilį ir bažnyčia. Marių bangos ir audros sugriovė Vindenburgo pilį, o apie 1700 m. sugriuvo ir mūrinė Ventės bažnyčia. 1837 m. Ventės rago smaigalyje pastatytas medinis švyturys, o XIX a. viduryje – iki dabar veikiantis mūrinis švyturys, valstybės saugomas technikos paminklas (galima pakilti į Švyturį).
Ventės Ragas – itin svarbi vieta migruojantiems paukščiams. Kai kada per Ventės Ragą per dieną praskrenda iki 300 000 paukščių. 1929 m. garsus lietuvių ornitologas prof. Tadas Ivanauskas įsteigė Ventės Rago paukščių žiedavimo stotį. Ši stotis – viena seniausių Europoje. Žieduojant paukščius galima nustatyti kur jie žiemoja, kur ir kokiu greičiu skrenda, gauti svarbių žinių apie atskirų paukščių rūšių gausumo pokyčius. Pirmasis Ventės Rago ornitologijos stoties direktorius buvo “paukščių tėvu” vadinamas Mikas Posingis, dirbęs Ventės Rage 1924 – 1944 m. Pastaraisiais dešimtmečiais ornitologinėje stotyje įrengtos didžiausios pasaulyje paukščių gaudyklės (jų plotis – 60, aukštis – 25 m), bei modernios “zigzaginės” gaudyklės, kuriose ištisus metus žieduojami įvairiomis kryptimis skrendantys paukščiai. Ventės Rago ornitologinėje storyje nuo jos įkūrimo iš viso apžieduota apie 2 mln. paukščių, kurie buvo 226 rūšių. Pastaraisiais metais kasmet gaunama apie 300 – 400 pranešimų apie ornitologinėje stotyje žieduotus paukščius iš įvairių Europos, Azijos ir Afrikos šalių. Toliausiai iš Lietuvoje perinčių paukščių žiemoja baltieji gandrai ir šelmeninės kregždės. Ventės Rage žieduojami ne tik paukščiai, bet ir šikšnosparniai. Ornitologinėje stotyje įrengtas nedidelis muziejus, kuriame lankytojai supažindinami su paukščių žiedavimo istorija, paukščių migravimo tyrimais ir unikaliu Nemuno deltos sparnuočių pasauliu. Bilieto kaina: 3 EUR. Darbo laikas: I – 11:00 – 16:00, II-V – 10:00 – 17:00, VI-VII – 10:00 – 18:00
Nemuno deltos regioninis parkas – viena svarbiausių teritorijų vandens paukščiams Europoje. Čia pastoviai telkiasi daugelio migruojančių vandens paukščių rūšių tarptautinės svarbos sankaupos bei globaliai nykstančios rūšys. Pavasarį bei rudenį Kuršių marių įlankoje ties apžvalgos aikštele apsistoja dideli įvairių migruojančių vandens paukščių rūšių būriai.
Nuo apžvalgos aikštelės galima apžvelgti Kuršių nerijoje, už 13 km. į pietvakarius esančia Nidą ir auksines kopas, apie 8 km. į vakarus nutolusią Preilą bei už 11 km. į šiaurės vakarus esančią Pervalką.
Ieškokite nakvynių su geriausiais pasiūlymais:
Booking.com